אה"מ בלפסט – מוזיאון צף בלונדון (HMS Belfast)


אה"מ (אוניית הוד מלכותה/מלכותו) בלפסט (באנגלית: HMS Belfast), הייתה של הצי המלכותי הבריטי. והיוותה אחת משני ספינות המלחמה במלחמת העולם השנייה. כיום היא עוגנת על הגדה הדרומית של התמזה, והיא סמל איקוני להיסטוריה הבריטית. 

בסיור מגלים תצוגות אינטראקטיביות וחללים משומרים על פני 9 הסיפונים של הספינה ולומדים על החיים בספינה הימית. הינה כל מה שצריך לדעת על אה"מ בלפסט >>

אה"מ בלפסט לונדון - מה רואים?

אוניית הוד מלכותה בלפסט הייתה אחת הספינות ההיסטוריות והידועות ביותר באנגליה כולה, והיא הפכה באהבה ל"מוזיאון צף ". כל חדר באוניה הוא בעצם תערוכה משלו, עם חפצים אותנטיים מהתקופה ולפעמים אפילו תצוגות אינטראקטיביות שיעזרו למבקרים ללמוד יותר על אופן השימוש באזור. הינה מה שרואים בסיור >>

חדר דודים ומנועים

הלב של הספינה מתחיל ב- 4 הדודים שהפעילו טורבינות קיטור. זה נתן לספינה מהירות של 32.5 קשר (60 קמ"ש) ועם כמעט 2,500 טון דלק על סיפונה, היא יכלה להפליג מעל 8,500 מיילים ימיים (16,000 ק"מ) במהירות מופחתת של 13 קשר.

עם כמה תצוגות חותכות המסבירות כיצד פועלים הדוד והמנועים, זו ללא ספק אחת התערוכות הפופולריות ביותר על הספינה. המבקרים לומדים גם פרטים משמעותיים על כמה קשיים שעמדו בפני אנשים שעבדו בחלק זה של בלפסט.

המרפסת

המרפסת היא המקום בו כולם התכנסו לאכול, לדבר על החיים ובעיקר לשמור על רוחם, כשהם מקיימים מגוון תחרויות, משחקים ואפילו הימורים באופן לא חוקי. תערוכה זו כוללת למעשה יצירה מחודשת של איך הייתה החוויה ההיא, עם בובות דוגמא המתארות פעילויות יומיומיות.

הצריח

זו תערוכה חדשה יחסית המכסה את הצריחים במפלס השני של הספינה. חוויה אינטראקטיבית המנסה להחיות את החוויות שהמלח הצעיר היה חווה בעבודה בתותחן במהלך קרב וכל זאת עזרת שימוש באור, קול, עשן ותנועה בכדי לשחזר את ההיסטוריה שהייתה.

חדר מבצעים

זה המקום בו התקבלו כל ההחלטות הגדולות ביותר, כולל תכנון קורסים וחישוב כיצד לתקוף יעדים. בתצוגה ניתנת האפשרות למבקרים לתכנן מסלול – דבבר שהילדים עשויים ליהנות ממנו.

טיפול בחולים

אמנם זה עשוי להיות מעט מצמרר עבור מבקרים צעירים יותר, אך בהחלט מדובר בתערוכה מעניינת שמראה כיצד טופלו בחולים על הספינה. כמו באזורים אחרים בספינה, ישנם בובות דוגמא המתארות אירועים אמיתיים שהתרחשו באזור זה.

מגורים

להתבונן היכן כולם גרו בזמן שהיו על ספינה היסטורית זו. אזורים אלה כוללים הרבה חפצים ותצוגות, כולל תערוכה המתמקדת במגוון קשרים שונים המשמשים ימאים. ישנם גם יומנים ופריטים בולטים אחרים מכל ההיסטוריה.

אה"מ בלפסט – כמה זמן להקדיש לסיור?

רוב האנשים נשארים כ -90 דקות, עם זאת, עם כמות המידע בתערוכות, אפשר לבלות כאן חצי יום.

מספינת מלחמה למוזיאון צף בלונדון – ההיסטוריה בקצרה

הספינה, שהושקה בשנת 1938, הייתה משחתת חזקה ששירתה את בריטניה במהלך 32 שנים, כאשר נועדה במקור להיות חלק מהמצור הימי הבריטי נגד גרמניה הנאצית, הייתה מאוד יעילה במהלך מלחמת העולם השנייה ומלחמת קוריאה.

הספינה הייתה נושאת גם מטוסים והחזיקה את ההגנה שלה נגד מטוסים. אחת הקרובות הידועות לשמצה עבור ספינה זו, זו בהחלט הפלישה לנורמנדי.בין השנים 1950 ל -1960, אה"מ בלפסט כבר לא שימשה למטרות מלחמה, אלא הועמד מחדש לפעולות הומניטריות.

ספינת המלחמה נותרה בשירות חיל הים של בריטניה עד 1965 ולאחר פרישתה הפכה למוזיאון צף בשנת 1971.

 סיור וירטואלי באה"מ בלפסט לונדון (איכות 4K):

טיפים שכדאי לדעת לפני:

 • הכניסה חינם לבעלי כרטיס המעבר של לונדון פס ( London Pass).
 • כדאי להגיע עם נעליים נוחות, נדרשת הליכה ועמידה.
 • יש גישה לכיסא גלגלים לסיפון הראשי של בלפסט, אך אין גישה מתחת לסיפון בגלל אופי הספינה.
 • ישנם מתקני שירותים על הסיפון.
 • ילדים מתחת לגיל 16 צריכים להיות בליווי מבוגר.
 • ילדים קטנים (מתחת ל -120 ס"מ) לא יורשו להיכנס לרמות מסוימות של הספינה.
 • נגיש להורים עם עגלות ילדים.
 • אסור להיכנס עם תיקים או מזוודות לסיפון.
 • לקבלת הנופים הטובים ביותר של ציוני הדרך הסמוכים בלונדון, ישנם כמה מקומות נהדרים על הסיפונים הראשיים המספקים הזדמנויות מדהימות לצילום/ שווה גם לתפוס כמה הזדמנויות נהדרות לצילום ו / או סלפי בכיסא הקפטן!
 • פתוח מדי יום למעט 24, 25 ו -26 בדצמבר.
 • לא כדאי לאנשים עם בעיות של מחלות ים, במיוחד בימי גשם סוערים.

מידע כללי על אה"מ בלפסט לונדון

שעות פתיחה:

מ- 1 בנובמבר עד ה- 26 בפברואר:

פתוח מדי יום, החל משעה 10:00 בבוקר ועד השעה 17:00 אחה"צ (כניסה אחרונה ב- 16:00 בצהריים).

מ- 27 בפברואר עד ה- 31 באוקטובר:

פתוח מדי יום, החל משעה 10:00 בבוקר ועד השעה 18:00 בערב (כניסה אחרונה ב- 17:00 אחה"צ).

* פתוח מדי יום למעט 24, 25 ו -26 בדצמבר.

יצירת קשר:

כתובת:

The Queen's Walk, SE1 2JH, לונדון, אנגליה, בריטניה.

דרכי הגעה:

רכבת תחתית – התחנה הקרובה ביותר היא גשר לונדון (מרחק חמש דקות הליכה).
אוטובוס – כל אוטובוס שעובר או מגיע קרוב לגשר לונדון (מרחק חמש דקות הליכה).
רכב פרטי – באמצעות Waze (לחיצה על הקישור תוביל ליישומון ותתחיל בנסיעה), לציין אה"מ בלפסט לונדון. יש חניה בתשלום באזורים הסמוכים.
רכבת רגילה –  התחנות הקרובות ביותר הן גשר לונדון (חמש דקות הליכה משם), או טאואר היל (20 דקות הליכה משם).

עלויות:

 • עד גיל 5 – ללא עלות.
 • עד גיל 12 – 12.40 פאונד.
 • מגיל 13 – 18 פאונד.

האתר הרשמי:

www.iwm.org.uk

מתי כדאי לבקר?

אל הספינה כדאי להגיע ביום שמשי, כאשר המים של הנהר רגועים. כדי ליהנות משלל הסיור ולהספיק הכל ללא לחץ, כדאי להגיע בפתיחה, מוקדם.

מותאם עבור (גילאים):

כל המשפחה.

עוד אטרקציות בלונדון