מוזיאונים בפריז שחובה לבקר בהם בזמן טיול בצרפת


פריז היא לא רק עיר רומנטית או בירת אופנה, היא גם מרכז היסטורי ותרבותי בה נולדו מוזיאונים רבים מכל הסוגים שמטרתם היא לחלוק את סיפור המדינה עם המבקרים. 

העיר, שנודעה בתרומתה התרבותית לעולם, מארחת מאות מהם, אז ריכזנו רשימה של 6 המוזיאונים המפורסמים ביותר בעיר האורות שאסור לפספס >>

מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר הוא ללא ספק המפורסם ביותר במוזיאונים של פריז ומסיבה טובה. הפירמידה האיקונית שלה מתחרה במגדל אייפל ובשאנז אליזה על צילומי הרקע לאינסטה והפייסבוק.

עם אוסף אמנות כה חזק, הכוללים יותר מ- 460,000 יצירות אמנות מתקופות שונות (ימי הביניים, תרבויות עתיקות, אמנויות איסלאם ועוד) הלובר זכה בתואר המוזיאון הכי נצפה בעולם (למעלה מ- 9 מיליון מבקרים בשנה). 

זו היא ללא ספק אטרקציית חובה בעבור מי שמבקר בפעם הראשונה בפריז (ולא רק) ונדרש יום שלם כדי לנסות ולחוות את רוב המוזיאון.

מוזיאון הלובר בפריז

מרכז פומפידו

מרכז פומפידו הוא הרבה יותר ממוזיאון – הוא מרכז תרבות רב תחומי עם ספריית קריאה ציבורית גדולה, מופעים, קונצרטים, קולנוע, פעילויות לילדים, תערוכות, ואוסף קבוע נרחב. מוסד רב-תרבותי זה נוצר במטרה להקים מוסד תרבותי בלב פריז. הוא שומר על אחד מאוספי האמנות המודרנית והעכשווית החשובים בעולם.

מרכז פומפידו, פריז, צרפת

מוזיאון ד'אורסיי

תחנת הרכבת הישנה של בל אפוק אורסיי הוסבה למוזיאון ד'אורסי בשנת 1986 כדי לאכלס את אחד האוספים הגדולים בעולם של אמנות אימפרסיוניסטית ופוסט-אימפרסיוניסטית. המוזיאון במקום השני במספר המבקרים בפריז (אחרי הלובר, כמובן).

מלבד עבודות של מונה, רנואר, ואן גוך וטולוז-לוטרק, נמצא כאן אוסף מטורף של אמנות דקורטיבית מתקופת האר-נובו ומגוון רחב של פיסול מהמאה ה -19. אז שווה להקדיש למקום הזה ולפנות זמן במהלך הטיול עבור שיטוט במגוון הרחב של היצירות כאן.

מוזיאון הגרנד פלה

מוזיאון הגרנד פאלאס (או לפי הצרפתים פאלה) מיועד בעיקר לארגון תערוכות של אמנות בינלאומיות; קלאסיים, מודרניים או עכשוויים.

בקו הראייה של גשר אדריכלי, הגרנד פאלה יתפוס את עיני האורחים עם הפסלים והפסיפסים שלו בחזית. המוזיאון מארח באופן קבוע אירועים גדולים כמו שבוע האופנה, פריז פוטו ורבים אחרים.

מוזיאון אורנג'רי

מוזיאון דה ל'אורנג'רי הוא אוצר של ממש עם ציורים אימפרסיוניסטים ופוסט-אימפרסיוניסטים. זהו האתר של ליליות המים המפורסמות (נימפות) של קלוד מונה, המאורגן עד היום באופן שהתווה האמן עצמו.

בנוסף לאומן הדגול, קיימים יצירות אומנות של אומנים נוספים כמו מודיליאני, רוסו, מאטיס, פיקאסו ודריין.

מוזיאון רודן

אוגוסט רודן האומן שעל שמו המוזיאון התגורר במלון בירון בשלב מאוחר של חייו, שם קיבל השראה מהגנים לחלק מיצירותיו – מי שמגיע גם יכול להבין מדוע.

התקרות הגבוהות של החדרים האינטימיים מאפשרות למבקרים לראות את פסליו ורישומיו של רודן מקרוב, בעוד שהגנים הגדולים מציגים את פסלי הברונזה המפורסמים ביותר שלו.