ארמון בקינגהאם • סיור מדהים בממלכה הבריטית

 • 1
  Share

ארמון בקינגהאם בלונדון משמש כבית המגורים הרשמי בלונדון ולשכת המינהל של משפחת המלוכה הבריטית כבר מהמאה ה- 19 והוא אחד מהארמונות המלכותיים הבודדים שעדיין פעילים ונותרו בעולם. גלו מדוע הגישה לציבור מוגבלת אך משתלמת ביותר עבור חובבי ההיסטוריה, המלוכה והסלפי 😜

הארמון היום ובעבר, הסיור והחלפת המשמרות

ארמון בקינגהאם – ביתה הלונדוני של המלכה אליזבת השנייה ואחד מאבני הדרך המפורסמים ביותר באנגליה מאז 1837. המבקרים יכולים תמיד לראות את החלק החיצוני המפואר מבעד לשערים, אך כדי להיכנס נדרש לתזמן את הסיור.

בסיור תהיה גישה ל- 19 חדרים (מתוך 775) שבה המלכה ובני משפחתה מארחים אורחים לענייני המדינה ועורכים טקסים רשמיים. חדרים אלה מעוצבים בסטייל בעזרת נברשות, ציורים של רמברנדט, פטר רובנס וקנאלטו (ג'ובאני אנטוניו קאנאלֶה), גיוון של ריהוט אנגלי וצרפתי מובחר ומוצגים כמה מהיצירות המרהיבות ביותר מהאוסף המלכותי. 

יחד עם חללי הפנים הגדולים, חדרי המדינה הם חלק מהיסטוריה של הממלכה. אלה שעוקבים מקרוב, יגלו שבזמן חתונתם של הנסיך וויליאם וקתרין מידלטון חדר הכס שימש כרקע לצילומי החתונה הרשמיים של הדוכס והדוכסית מקיימברידג'.

ארמון בקינגהאם בהווה

כיום, ארמון בקינגהאם הוא בניין עובד ומרכז הבסיס למלוכה החוקתית של בריטניה, המשמש מקום לאירועים וטקסים מלכותיים רבים, מבידור ראשי מדינות זרות ועד לחגיגת הישגים בהשקעות ובקבלות פנים.

למעלה מ- 50 אלף אורחים מבקרים בארמון מדי שנה ומגיעים עבור הנשפים, ארוחות צהריים וערב, קבלות פנים ומסיבות גן. הוד מלכותה גם מקיימת פגישות שבועיות אצל ראש הממשלה ומקבלת שגרירים זרים שזה עתה מונו בארמון בקינגהאם.

קבלות פנים נערכות בארמון לאורך כל השנה בכדי להכיר בעבודה של תעשייה, ממשלה, ארגוני צדקה, ספורט, חבר העמים ותחומי חיים רבים נוספים. ארמון בקינגהאם הוא לעתים קרובות מוקד לחגיגות והנצחה לאומיות משמעותיות.

המרפסת של ארמון בקינגהאם היא אחת המפורסמות בעולם. הופעות על המרפסת המלכותית מסמנים אירועים רבים; החל מחגיגות יום ההולדת הרשמיות השנתיות של המלכה, צפייה בחיל האוויר המלכותי, חתונות מלכותיות, כמו גם אירועים מיוחדים בעלי חשיבות לאומית כמו 75 שנה לקרב בריטניה.

בעוד שארמון בקינגהאם נתפס כמוקד הניהולי של המלוכה, הוא גם בית משפחתי, בנוסף להחזקת גלריית המלכה והאורווה המלכותית (פירוט בהמשך). המלכה הביאה לעולם את הנסיך צ'רלס ואת הנסיך אנדרו בארמון, ועד היום הודעה על לידות מלכותיות ומוות עדיין קשורה למעקות הקדמיים לקריאת אנשי הציבור. הטבילה של הנסיך מוויילס, הנסיכה המלכותית, הדוכס מיורק והנסיך וויליאם התקיימה בחדר המוזיקה וחתונות מלכותיות רבות נחגגו בארמון בקינגהאם.

ההיסטוריה של ארמון בקינגהאם

ג'ורג' ה- 3 קנה את בית בקינגהאם בשנת 1761 עבור אשתו המלכה שרלוט שתשמש בית משפחתי נוח בקרבת ארמון סנט ג'יימס, שם נערכו תפקידי משפט רבים. בית בקינגהאם נודע כבית המלכה, ונולדו בו 14 מתוך 15 ילדיו של ג'ורג' ה- 3.

ג'ורג' ה- 4 (בנו של ה- 3), והאדריכל ג'ון נאש, החלו להפוך את הבית לארמון. האדריכל נאש הכפיל את גודלו של הארמון בעזרת הוספת סוויטת חדרים חדשה בצד הגן הפונה לכיוון מערב. הוספת אמבטיות,  ועיצובים בהשפעת הרוח הצרפתית שהעדיף ג'ורג' ה- 4.

החדרים המשופצים הם חדרי המדינה, שנותרו ללא שינוי כמעט מאז ימיו של נאש. האגפים הצפוניים והדרומיים של בית בקינגהאם נהרסו ונבנו מחדש בקנה מידה גדול יותר עם קשת ניצחון – קשת השיש – כמרכז החצר המוגדלת, כדי להנציח את הניצחונות הבריטיים בטרפלגר ובווטרלו.

עד 1829 העלויות עלו לכמעט חצי מיליון פאונד. הפזרנות של נאש עלתה לו בעבודתו, ובמותו של ג'ורג' ה- 4 בשנת 1830, אחיו הצעיר ויליאם ה-4 קיבל את האדריכל אדוארד בלור כדי לסיים את העבודה. המלך מעולם לא עבר לארמון. ואכן, כאשר בתי הפרלמנט הושמדו בשריפה בשנת 1834, המלך הציע את הארמון כבית חדש לפרלמנט, אך ההצעה נדחתה.

המלכה ויקטוריה הייתה הראשונה שהשתכנה ביולי 1837 וביוני 1838 היא הייתה המלכה הבריטית הראשונה שיצאה מארמון בקינגהאם להכתרה.

החזית הנוכחית של הארמון, שם מתרחש החלפת המשמר, הוקמה בשנת 1911, כחלק מתכנית הזיכרון לוויקטוריה.
 
השערים והמעקות הושלמו גם בשנת 1911; שער הצפון-מרכז הוא כעת הכניסה היומיומית לארמון, ואילו השער המרכזי משמש לאירועים ממלכתיים ועזיבת המשמר לאחר החלפת המשמר (פירוט בהמשך). העבודה הסתיימה ממש לפני פרוץ מלחמת העולם הראשונה בשנת 1914.

ארמון בקניגהאם – הדברים הטובים בסיור

ארמון בקינגהאם פתוח למבקרים בחודשי הקיץ במשך יותר מ- 20 שנה (נפתח לראשונה לציבור בשנת 93). בין אם זאת הפעם הראשונה ובין אם יותר, הנה מספר בחירות של מה כדאי לראות כשנכנסים למגורים של הוד מלכותה במרכז לונדון.

חדרי המדינה בארמון

ישנם 775 חדרים בארמון בקינגהאם, כולל 19 חדרי המדינה, 52 חדרי שינה מלכותיים ואורחים, 188 חדרי שינה לעובדים, 92 משרדים ו -78 חדרי אמבטיה. חדרי המדינה הם חבילה של חדרי ציבור מעוצבים בפאר בארמון בקינגהאם, שם המלך מקבל, מתגמל ומשעשע את נתיניה ומכובדיה הנכנסים. כמה מחדרים אלה שימשו לקבלת הפנים לחתונה המלכותית של הדוכס והדוכסית מקיימברידג '(ויליאם וקייט). כשאתה עושה סיור בפתיחת קיץ, זה חדרי המדינה שתראה. חדרים אלה שטופים במנורה נוצצת, עמודי שיש, שטיחים מפוארים, טפטים דמשקיים, ריהוט משובח, פיסול ויצירות אמנות.

גרם המדרגות הגדול

גרם המדרגות הגדול של ארמון בקינגהאם הוא גולת הכותרת של הסיור. גרם מדרגות עשוי הארד המפואר תוכנן על ידי האדריכל ג'ון נאש כחלק מנציבותו לשפץ את הארמון עבור המלך ג'ורג 'הרביעי בין השנים 1825 עד 1830. המעקה הכפול המרשים כולל דפוס מורכב של עלי אקנטוס, אלון ודפנה ומייצג כמה מהעולם עבודות יציקת ארד משובחות. המדרגות מוארות בכיפת זכוכית חרוטה בתקרה.

יצירות אמנות 

כמה מהשמות הגדולים ביותר מוצגים בארמון. בסיור נתקלים בציורים של ואן דייק, רובנס, רמברנדט, ורמיר, פוסין, קנאלטו וקלוד וכן פיסול מאת קנובה ושנטרי. הציורים בחדרי המדינה כוללים גם דיוקנאות נפלאים של מלכים בעבר ובהווה, בהם המלכה ויקטוריה, ג'ורג' השלישי והמלכה שרלוט, ויליאם הרביעי ואשתו המלכה אדלייד וכמובן המשפחה המלכותית הנוכחית.

סיור אודיו עם הנסיך צ'רלס (לא כולל עברית)

כחלק מהסיור בארמון בקינגהאם, ניתן לקבל מדריך שמע בחינם לארמון. הסיור הוצג על ידי הוד מלכותו, הנסיך מוויילס (הנסיך צ'רלס) ומועבר בכל 19 חדרי המדינה וכן בתערוכה המיוחדת השנתית. מדריכי שמע זמינים במספר שפות. ישנם גם סיורים משפחתיים אינטראקטיביים וסיורים למבקרים חירשים ועיוורים.
* זמין ב- 10 שפות (לא כולל עברית) – באנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, איטלקית, יפנית, פורטוגזית ברזילאית, רוסית ומנדרינית.

חדר הכס

חדר הכס המלכותי של ארמון בקינגהאם הוא מועדף בקרב המבקרים. הוא מכיל את כסאות המלוכה המשמשים להשקעות וקבלות פנים חגיגיות כמו ביובלי המלכה, והוא גם שימש כאולם אירועים מדי פעם (בסיור ניתן לראות גם את אולם הנשפים הרשמי – החדר הרב-תכליתי הגדול ביותר בארמון). ניתן לזהות את חדר הכס כתפאורה לכמה תמונות חתונה מלכותיות מפורסמות, כולל הנסיכה אליזבת (כיום המלכה) והדוכס מאדינבורו בשנת 1947.

אוסף חרסינה

בארמון יש אוסף מרהיב של פורצלן (חרסינה) – מהמשובחים בעולם למעשה. החלקים נרכשו בעיקר מיצרנים צרפתים מפורסמים על ידי המלך ג'ורג' הרביעי בין השנים 1783-1830.

הגן (סיור נפרד)

הגנים בארמון בקינגהאם משתרעים על שטח של 39 דונם מרשים (15.8 דונם) ומכילים יותר מ -350 סוגים של פרחי בר, סביב 200 עצים ואגם בן שלושה דונם. הגנים הם המיקום למסיבות הגן השנתיות של המלכה. עם הכרטיס כניסה לסיור בגן תוצג דרך נווה המדבר היפהפה הזה במרכז לונדון. נקודות השיא של הסיור כוללות את מגרשי הטניס בהם שיחקו המלך ג'ורג 'השישי ופרד פרי בשנות השלושים, הגולש העשבי המדהים, בית קיץ עטוי ויסטריה, גן הוורדים ואגרטל ווטרלו הענק. (כרטיס הסיור בגן כולל סיור בחדרי המדינה).

אנדרטת ויקטוריה

ממש מול ארמון בקינגהאם נמצאת האנדרטה הגדולה לזכר המלכה ויקטוריה שתוכננה על ידי סר אסטון ווב, והפסל סר תומאס ברוק. הוא מציג את המלכה לשעבר מוקפת בדמויות אלגוריות (ניצחון, סיבולת, אומץ, אמת, צדק, מדע, אמנות וחקלאות) ומציעה את אחת מסביבות הצילום הפופולריות ביותר בלונדון.

התערוכה השנתית והמיוחדת

בכל שנה, פתיחת הקיץ מציעה תערוכה ייחודית. תערוכת 2020, הציגה בעלי חיים מלכותיים, מפגישה בין יצירות אמנות מכל רחבי האוסף המלכותי, ומסתכלת על הקשר בין המשפחה המלכותית לבעלי חיים.

משמעות הדגלים והשעונים בארמון

כשנכנסים או עוזבים את ארמון בקינגהאם, כדאי להעיף מבט על הדגל שעל הגג – תמיד יש אחד שמתנוסס מעל הארמון. כשהמלכה בבית, הדגל הוא התקן המלכותי; כשהיא איננה, דגל האיחוד מונף במקום. ברגע שנכנסים פנימה, עם יותר מ -350 שעונים ברחבי הארמון, הארמון מחזיק באחד האוספים הגדולים ביותר של שעונים עובדים בעולם! שני קונסרבטורים הורולוגיים במשרה מלאה מועסקים ויש צורך לתחזק את כולם.

הדגל מונף בזמן שהמלכה בארמון:

האורוות המלכותיות (רויאל מוז)

ניתן לראות מגוון של מאמנים וקרונות ממלכתיים, חלקם עדיין משמשים את המלכים הבריטיים באירועים מיוחדים. המרשים ביותר מבין המאמנים המוצגים הוא כרכרת הגולד סטייט המשוכללת, שנבנתה עבור ג'ורג' ה- 3 בשנת 1762 ומשמשת לכל הכתרה מאז 1821 וכל כך כבדה שנדרש 8 סוסים למשוך אותה. הסוסים, כולל האפור המפורסם ווינדזור, נערכים במוז.

פריטים נוספים באוסף הם הכרכרה הממלכתית האוסטרלית, מתנה של תושבי אוסטרליה בשנת 1988 ואשר המלך מניע לפתיחת המדינה של הפרלמנט; כרכרת הזכוכית, שנרכשה על ידי ג'ורג 'החמישי בשנת 1910 ושימשה בעיקר לחתונות מלכותיות. מוצגות גם מספר לימוזינות של רולס רויס (כולל פנטום השישי הנדיר), לצד דגמים של בנטלי ומיגואר.

בין אפריל לאוקטובר, סיורים מודרכים בחינם של 45 דקות כלולים עם הכניסה לאורוות, שמובילים מדי שעה על ידי הצוות. סיורים מעניינים אלה מסבירים את האחריות ומתארים כיצד מסדרים מלכים לאירועים מיוחדים. דברים נוספים שכיף לעשות כוללים התחפשות וישיבה באחת הקרונות המלכותיים.

תה וקפה בגן בשילוב מזכרות

הסיורי בחדרי המדינה או הגן מסתיימים בבית הקפה של הגן, השלווה על הטרסה המערבית של ארמון בקינגהאם. בית הקפה מציע מגוון של כיבוד קל כולל תה, קפה, כריכים ומאפים. במהלך פתיחת הקיץ, חנות הגן מכילה מגוון של מתנות ומזכרות שנוצרו אך ורק עבור האוסף המלכותי. אפשר למצוא כלי בית, חרסינה, ביגוד, תכשיטים, צעצועים, ספרים וגלויות. מרבית המוצרים הנמכרים נוצרו בהשראת יצירות אמנות באוסף המלכותי.

החלפת המשמר

החלפת השומרים – שומרי רגלי:

התהליך, המכונה שינוי המשמר או הרכבת המשמר, כולל שומר חדש המחליף תפקיד עם השומר הישן. החיילים נלקחים מאחד מחמשת הגדודים של משמרות חיל הרגלי בצבא הבריטי: משמרות הסקוטים, המשמרות האירים, המשמרים הוולשים, משמרות הגרנדייה ומשמרות קולדסטרים – ניתן לזהות בעזרת המדים המסורתיים של בריטניה והקסדה עם הנוצה – כאשר לכל יחידה קסדה ונוצה עם צבע שונה.

טקס החלפת משמר המלכה בארמון בקינגהאם הינו מסורת לונדונית של מאות שנים. המחזה מתחיל כאשר חבורה של משמר המלכה רוכבת מצריפי הייד פארק לארמון בקינגהאם כדי להחליף את המשמר.

מחזה צבעוני זה מתחיל:
 • מדי יום בחודשי השיא בקיץ (מאי עד יולי) בשעה 10.45 (מסירה בפועל בשעה 11:00) בבוקר ונמשך כ- 40 דקות. 
 • המסירה מלווה בלהקת שומרים. המוזיקה המושמעת מלווה צעדות צבאיות מסורתיות לשירי המופעים ואפילו לשירי פופ מוכרים.
 • כאשר המלכה נמצאת במגורים, ישנם 4 שומרים בחזית הבניין. כשהיא לא נמצאת יש 2.

למען האמת אנשים רבים שמגיעים מתאכזבים מכך שהקהל הרב מקשה על תצלומים טובים. בימים גשומים אין החלפות טקסיות. יתכן וחלק ימצאו שיותר מהנה לעבור אל הצד השני של פארק סנט ג'יימס לווייטהול שם מתרחש שינוי נוסף של המשמר.

החלפת השומרים – שומרי סוסים:
 • החלפת המשמר במשמרות הסוסים מתרחשת מדי יום בשעה 11 בבוקר (10:00 בימי ראשון) ונמשכת כ- חצי שעה.
 • הקהל גם קרוב הרבה יותר לשומרים עצמם והזדמנויות הצילום טובות בהרבה.

סיור וירטואלי בארמון בקינגהאם (קיימים חצים מצד ימין לזוויות 360 מעלות):

לצאת לסיור בתוך חדרי המדינה בארמון בקינגהאם ולגלות כמה מהחפצים היקרים ביותר באוסף המלכותי.

הסרטון מציג את מיטב החדרים והזוויות הפנורמיים מהארמון, כך שגם עבור מי שלא היה עדיין בבקינגהאם, ירגיש כאילו הוא ממש מסתובב ועובר בין החפצים והחדרים ובזוויות הטובות ביותר.

ניווט:
משתמשים בחצים שבקצוות המסך כדי לנווט לפסגה. או באמצעות האצבעות בסמארטפון.

ארמון בקינגהאם – טיפים ועובדות שכדאי להכיר:

 • הארמון הוא אתר מעולה עבור חובבי היסטוריה ומלוכה.
 • סיורים בפנים הארמון זמינים רק בקיץ מסוף יוני ועד סוף ספטמבר, ובעוד מספר פעמים בו המלכה נמצאת בחופשה בסקוטלנד.
 • כדאי להתאים את הסיור בארמון בקינגהאם בזמן שמתבצע טקס החלפת המשמר והתה של אחר הצהריים לחוויה מעולה בלונדון.
 • כדאי להגיע בנעליים נוחות: אורח הסיור בממוצע עומד על כ- שעתיים.
 • אפשר לשלב ביקור בחדרי המדינה עם טיול מודרך בפארק סנט ג'יימס ונוף מעולה של שומרי המלוכה בסיור בארמון בקינגהאם כולל שינוי טקס המשמר. הסיור אורך כ- 2.5 שעות כולל מדריך שמע לחדרי המדינה (לא כולל עברית). לחוויה לונדונית איקונית עוד יותר, סיור ארמון בקינגהאם בן ארבע שעות כולל החלפת טקס המשמר ותה של אחר הצהריים מסורתי המוגש באלגנטיות במלון יוקרתי בלונדון.
 • ילדים: תיקי פעילות ניתנים ללא תשלום (בחינם), לכן כדאי לבקש כשאוספים את הכרטיסים. חדר ציור וצביעה לילדים זמין בחדרי המדינה.
 • אבטחה: בדיקות אבטחה בסגנון שדה תעופה שלא נופלות מבן גוריון, יש להשאיר תיקים גדולים ותרמילים בחדר ההלבשה.

סרטון שמסביר מה יש בארמון בקינגהאם:

מידע כללי על המקום

שעות פתיחה:

הסיורים המתקיימים מדי יום (סוף יולי עד ספטמבר):
 • מסוף יולי ועד סוף אוגוסט – ממהשעה 9:30 בבוקר ועד השעה 19:30 בערב. כניסה אחרונה עד 17:15.
 • ספטמבר – מהשעה 9:30 בבוקר ועד השעה 18:30 בערב. כניסה אחרונה עד 16:15.

יצירת קשר:

כתובת:

ארמון בקינגהאם ממוקם במרכז לונדון בלב פארק סנט ג'יימס ופארק גרין. בכתובת המדויקת: וסטמינסטר, SW1A 1AA, לונדון, בריטניה.

דרכי הגעה:

אוטובוס – קו 11 211 C1 ו- C10.
רכב פרטי – באמצעות Waze (לחיצה על הקישור תוביל ליישומון ותתחיל בנסיעה), לציין ארמון בקינגהאם.
רכבת – 
ירידה באחת מהתחנות הקרובות ויקטוריה, גרין פארק, הייד פארק (Victoria, Green Park, Hyde Park Corner).

עלויות:

 • עד גיל 5 – ללא עלות.
 • עד גיל 17 וסטודנטים – 13.5 פאונד.
 • מגיל 17 ועד 59 – 24 פאונד.
 • מגיל 60 – 22 פאונד.

האתר הרשמי:

https://www.rct.uk/visit/the-state-rooms-buckingham-palace

מתי כדאי לבקר?

הזמן הטוב ביותר לבקר בארמון בקינגהאם הוא במהלך טקס החלפת המשמר האגדי, כאשר משמרות המלוכה מחליפים משמרות. הטקס מתרחש מדי יום בשעה 11:30, אך ניתן לבטל אותו במזג אוויר גרוע. פנים הארמון פתוח רק לקהל במהלך הקיץ.

מותאם עבור (גילאים):

כל המשפחה.

עוד אטרקציות ומדריכים


 • 1
  Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *