פארק ספארי בדובאי – גן חיות מפואר בעיר (Dubai Safari Park)


אחד המקומות הפופולריים ביותר בעיר עבור ילדים, פארק ספארי בדובאי הוא מקלט מרהיב עבור מגוון רחב של בעלי חיים מכל רחבי העולם שמגוונת בכמה יצורים אקזוטיים, נדירים ומפוארים. החדשות הטובות הן שהגן מספק לכל בעלי החיים מרחב רב ונסיבות מחיה שהם רגילים אליהם.

גן החיות משתרע על פני שטח רחב ומכיל כ- 2500 בעלי חיים המתגוררים לפי האזור המקורי בו הם חיים, כמו: כפר ספארי לסיור סביב אריות ונמרים, כפר אסייתי לדרקון קומודו ופיל הודי, כפר אפריקאי לזאבים הטלואים והאריות הלבנים, וכפר ערבי לאוריקס ולזאב ערבי. כפרים אלה מעוצבים כהעתק של בית הגידול הטבעי של בעלי החיים. לעוד מידע אודות הגן >>

פארק ספארי בדובאי - מה רואים?

פארק הספארי של דובאי מחולק ל- 4 אזורים: הכפר הערבי, כפר הספארי, הכפר האפריקאי והכפר האסייתי. כל כפר נוצר כדי לספק למבקריו חווית למידה ייחודית המותאמת לאזור הספציפי. 

האטרקציה כוללת מלבד בעלי החיים המרתקים גם פעילויות מיוחדות לילדים, מופעים אינטראקטיביים, מופעי תיאטרון ועוד. הפארק מעניק חוויה נפלאה לכל המשפחה. הינה מה שרואים כשמגיעים לספארי >>

כפר ערבי

ההרפתקה מתחילה בסיור מודרך רכוב (רכבת חשמלית), לנסוע במדבר כאשר המדריך מפרט על בעלי החיים המרכיבים את המערכת האקולוגית העדינה כל כך. ניתן גם לראות ממקור ראשון מה צוות השימור של הפארק עושה כדי להגן על המינים הללו. 

האזור משתרע על פני 60,000 מ"ר וכולל הרים, מדבריות, פרחים וצמחים. כאן, ניתן לראות ראם ערבי, זאב, יען, גזלה, יעל, דובים סורים ואנטילופת סייגה.

כפר ספארי

האטרקציה המרכזית של הפארק, בכפר הספארי ניתן לצפות בבעלי החיים מקרוב. אזור פתוח בגן החיות של דובאי בו התיירים בדרך כלל מתצפתים באמצעות רכבים, הסיור מתחיל מאפריקה ועובר לאסיה תוך כדי צפייה במגוון החיות הרחב באיחוד האמירויות.

כפר אפריקאי

אחרי המסע הרכבי כפר הערבי והספארי, הגיע הזמן להליכה רגלית, באזור הכפר האפריקאי פוגשים באוסף יונקים וזוחלים מדהים, עם חזות הסוואנה ניתן להתבלבל לרגע ולחשוב שנמצאים במקום אחר.

הכפר האפריקני הוא ביתם של ההיפופוטם, פילים, גורילות, דרקוני הקומודו, נחשים, שימפנזות, אריות אפריקאיים, פלמינגו, אוקאפי, בונגו, למור, אנטילופה, ג'ירפות ועוד. הכפר מפותח עם אזורים המדמים סביבה כמו באפריקה.

כפר אסייתי

ממשיכים בהליכה הרגלית אל אזור הכפר האסייתי, כאן חיות מאסיה שוכנות בחלק זה של גן החיות של דובאי. אזור אקזוטי זה מתגאה בארכיטקטורה מסורתית של מזרח אסיה ומהווה מקלט לגיבונים, דובים שחורים, דרקוני קומודו, תשעה מינים של חתולים גדולים ושבעה מינים של פרימטים. 

בנוסף, באזור זה שוכנת אוכלוסיית האורנגאוטן, מין שמקורו באינדונזיה ופולינזיה, אורנגאוטנים הם מינים בסכנת הכחדה חמורה.

אוכל ופינות ישיבה

במהלך הטיול ניתן לעצור עבור מנוחה בכפר ואדי (ידוע גם כ "אזור העמק"). אזור בילוי זה הוא המקום הטוב ביותר לעצור ולהירגע מהרפתקאות גן החיות של דובאי. כאן, מגישים במסעדות ובבתי הקפה אפשרויות מגוונת להרגעת הבטן ואת היכולת להמשיך ביום המרתק הזה – פירוש הדבר שאפשר לערוך יום שלם של בילוי עצמאי מבלי לדאוג היכן לאכול ולשתות.

ואם כבר שם, אז כדאי לא לשכוח לבקר בנחלי המים הייחודיים ובריכות הדייג המופעלות באמצעות אנרגיה סולארית.

פארק ספארי בדובאי - אטרקציות מרכזיות

לחקור וליהנות בזמן שמתבוננים, נוגעים ולומדים על רווחת בעלי חיים ושימורם בפארק הספארי של דובאי אשר מנוהל ברמה גבוהה ע"י עיריית דובאי. היופי בא לידי ביטוי במקלט המודרני שפותח עבור בעלי החיים והציפורים. להלן חלק מהאטרקציות המובילות בגן >>

חיות משק לילדים

גן החיות של דובאי פיתח במיוחד אזור נפרד שנקרא חוות הילדים, הקטנטנים יכולים להשתתף במגוון פעילויות חינוכיות ומהנות.

כאן הם עשויים להכיר וללמוד על שיטות חקלאיות מסורתיות. ילדים ילמדו על תרנגולות, עזים, כבשים ופרות, תוך שהם משתתפים בפעילויות שונות כמו רכיבה על סוסי פוני, איסוף ביצים וחליבת עז או פרה – אזור זה הוא החביב על המשפחות.

תיאטרון באוויר הפתוח עם מופעי ציפורים וזוחלים

תיאטרון הספארי ילמד את אורחיו על הציפורים והזוחלים באמצעות הצגות ומופעים מעניינים ומשעשעים תחת כיפת השמיים שמועברות באמצעות מאמנים ומדריכים מנוסים ומקצועיים. חוויה מעולה לכל המשפחה ללמוד על חיות הבר הללו.

האכלת ג'ירפות

כדי לצפות ולגעת יותר בחיות הבר, גן החיות של דובאי מארגן מספר נסיעות ברכב עבור האכלת ג'ירפות בפיקוח מדריכים, מי יודע אולי אפילו תקבל ליקוק ידידותי מלשונם הארוכה!

כמה זמן צריך להקדיש בפארק הספארי בדובאי?

טיול ממוצע בפארק אורך כ- 4 וחצי עד 6 שעותבגן החיות יש כמה אטרקציות כמו סיורים במקום, מופעים משעשעים וחמישה כפרים, ה- 5 כפרים מתחלקים כך:

 • סיור ממוצע בכפר הערבי אורך כ- 1 וחצי עד שעתיים.
 • סיור ממוצע בכפר הספארי אורך כ- שעה עד שעה וחצי.
 • סיור ממוצע בכפר אפריקה אורך כ- שעה עד שעה וחצי.
 • סיור ממוצע בכפר אסיה אורך כ- שעה עד שעה וחצי.

* עצירת מנוחה וארוחה בכפר ואדי עשויה למשוך עוד זמן.

עם זאת, קיים בגן החיות יותר מסתם טיול נעים סביבו. הגן מציע גם המון פעילויות פנאי שונות כגון הופעות חיות, משחקים, אטרקציות מגוונות לילדים – הילדים מגיעים למסע מהנה וחינוכי כשהם מגלים את נפלאות הטבע ועוד ולכן צריך לדעת את אופי הפעילות ומה התכנון לגביו – לכן ישנם מקרים שניתן להישאר יום שלם.

 סיור וירטואלי בפארק ספארי של דובאי:

טיפים שכדאי לדעת לפני:

 • אסור להיכנס עם מזון, משקאות, חיות מחמד או לעשן בשטח הפארק.
 • ניתן להיכנס עם תיקים וארנקים אישיים. עם זאת, הכניסה אסורה לתיקים גדולים, מזוודות ועגלות.
 • כדאי להגיע עם נעלי ספורט סגורות, קרם הגנה ומשקפי שמש, מזג האוויר החם של דובאי (יותר מישראל) דורש שמירה על בטיחות בשמש.
 • לוקחים את הזמן  הרוב רואים חיה במתחם, מצביעים עליו כדקה ואז ממשיכים הלאה. אפשר ללמוד הרבה על בעל חיים אם לוקחים יותר מרגע ועוצרים ולהתבונן בהם ובנוסף להקריא, ללמוד וללמד את הילדים על החיה בעזרת השילוט, כמו כן בזמן הנסיעה עם מדריך, כדאי לתרגם לילדים במידה ולא מבינים.
 • נוגעים ומרגישים – בזמן שמעודדים את הילד לגעת בבעל חיים (במקומות שמותר כמו בפינת הליטוף), כדאי לבקש ממנו לתאר את התחושות. האם בעל החיים מרגיש חם או קר? מהמורות או חלקות? רטוב או יבש?
 • כדאי למרוח משחה / תרסיס דוחה יתושים וחרקים – הליכה באזור העצים הצפופים מושכת הרבה יתושים.
 • אסור להאכיל את בעלי החיים ללא רשות.
 • חובה לפעול על פי הנהלים וההוראות של המקום.
 •  הזמנה מקוונת באינטרנט עשויה לחסוך זמן בהמתנה לתורים.

מידע כללי על פארק ספארי בדובאי

שעות פתיחה:

מדי יום, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 17:00 בערב (כניסה אחרונה ב- 16:00 בצהריים).

כתובת:

Al Warqa 5 דובאי, איחוד האמירויות הערביות (ממוקם באל ורקאה 5 בכביש האטה).

דרכי הגעה:

רכבת (מטרו) –  קו ירוק, ירידה בתחנת המטרו קריק. משם יש צורך לקחת מונית.
רכב פרטי / מונית – באמצעות Waze (לחיצה על הקישור תוביל ליישומון ותתחיל בנסיעה), לציין Dubai Safari Park.

עלויות:

 • עד גיל 3 – בחינם, ללא עלות.
 • עד גיל 18 – 20 דירהם (AED).
 • מגיל 18 ומעלה – 50 דירהם (AED).

האתר הרשמי:

https://dubaisafari.ae/

מתי כדאי לבקר?

הזמן הטוב ביותר לבקר בגן החיות של דובאי הוא בחודשי החורף מנובמבר עד מרץ – חודשים אלה הם הזמן הטוב ביותר לבקר בגן החיות של דובאי ובפרט בדובאי. מזג האוויר נעים כדי לבצע טיולים ולחקור את הסביבה של הפארק.

באפריל עד מאי ומספטמבר עד אוקטובר אלה עונות מעבר בדובאי, הטמפרטורות נעימות באופן יחסי לקיץ ועוד החום נסבל.

בחודשי הקיץ, יוני עד עד אוגוסט אלה ימים שמאוד קשה להסתובב בשטח הפארק, קיימים סופות חול וגלי חום לאורך הצהריים, הסיכוי לראות חיות מתחת לשמש נמוכה.

מותאם עבור (גילאים):

כל המשפחה.

עוד אטרקציות בדובאי