דובאי מירקל גרדן – גן הפרחים הגדול במזרח התיכון (Miracle Garden)


דובאי מירקל גרדן (בתרגום חופשי – גן הנס / קסם של דובאי) הוא בהחלט נס של גן בדובאי אשר נבנה כנווה מדבר שופע באמצע המדבר. האטרקציה של 72 אלף מ"ר כוללת גנים ושבילים לפי נושאים, כמו גם מבנים ייחודיים. למעלה מכמה עשרות של מיליוני פרחים פורחים ומעל 70 מינים אקזוטיים וילידים. 

מדי שנה מאמצע נובמבר ועד אמצע מאי, עם יותר מ- 1.5 מיליון מבקרים בשנה, מתעורר לחיים שטח מלא בריחות וצבעים. חוויה מדהימה זו היא אחת מיצירות החתימה של סיטילנד – גן הנס של דובאי. הוא הושק ביום האהבה, 2013, והוא ממוקם בלב דובאי-לנד.

לראות את הגן בפריחה מלאה עם מיליוני הפרחים המסודרים בקשתות ובדוגמאות צבעוניות, ואת שלל הצורות שהם יוצרים, זה באמת מרהיב. הגינון עוצר הנשימה של דובאי זכה ל- 2 שיאי גינס עבור הגן האנכי הגדול ביותר בשנת 2013 והפסל הפרחוני הגדול בעולם בשנת 2016 (המטוס של  איירבוס A380).

דובאי מירקל גרדן - מה רואים?

בכל שנה דובאי מירקל גרדן ממציא את עצמו מחדש, הגן מביא קונספט וחוויות עיצוב חדשות למבקרים לצד אטרקציות קבועות. הינה מה שכדאי לראות בזמן שמבקרים בקסם הפרחים הללו >>

מטוס (Emirates A380)

גן הנס של דובאי כולל מטוס סילון כפול סיפון בשם אמירייטס A380. מטוס נוסעים זה משובץ במגוון רחב של פרחים ממינים שונים. הצמחים והפרחים ששימשו לקישוט המטוס נערכו במשך יותר מ- 4 חודשים במשתלות הגן. 

חלק מהפרחים שגורמים לו להיראות מדהים כל כך הם: פטוניה, טגטס, ויולה, גרניום, לוע הארי ועוד. על יצירת הפאר הזו עבדו כ- 200 אנשי צוות, במשך כ- 180 יום. בשל השימוש ביותר מ- חצי מיליון פרחים, משקל מבנה A380 של אמירייט הוא כ- 100 טון.

בורג' חליפה

הגרסה הפרחונית המדהימה הזו של בורג' ח'ליפה נבנתה בשנת 2014. עם הזמן, היו הרבה שינויים קטנים אך בולטים בתוך המגדל הזה. בסיס המגדל הוא כולו פטוניה וטגטס.

גג המטריה

תענוג חזותי, גג המטריה בדובאי מירקל גרדן הוא תוספת נהדרת בימים חמים ושטופי שמש, מעבר הגג הזה מספק צל למבקריו (שמש באמת לא חסרה במקום הזה) ועוזר לברוח מהטמפרטורות החמות שלעיתים קרובות מטפסות ממש גבוה, גם בימי החורף.

ישנם מספר מעברי מטריה ותערוכה זו הוצגה ב- 14 בפברואר 2013, והיא ממשיכה להיות חלק מהגן הזה ומתצוגת הקבע.

שדרת דיסני (Disney Avenue)

גן עדן לילדים, שם הקטנטנים יכולים לפגוש את דמויות דיסני האהובות. שדרת דיסני חושפת כמה מהדמויות הפופולריות ביותר של עולם המצוירים מחייכות ומזמינות בחיוך רחב את מבקריו. אז זה הזמן לתפוס כמה רגעי סלפי או צילום עם הדוגמנית הפרחונית האהובה בגובה 18 מטר של חברת וולט דיסני.

כחלק מעסקת רישוי שבין הגן לחברת וולט דיסני, דובאי מירקל גרדן הגה ועיצב את המבנה המרהיב. תצוגת פרחים ראשונה של דיסני במזרח התיכון. התצוגה זכתה בשיא גינס בשנת 2018. כל פסל כולל כמעט 100 אלף צמחים ופרחים, משקלו כ- 35 טון, והוא נתמך על ידי מבנה פלדה בן 7 טון עם תשתית בטון של 50 טון.

מעבר בצורת לב

המבנה המוצג ביותר בגן הנס של דובאי, מעבר הקשת בצורת לב הוא אחד הדברים העיקריים שעולים בראשם של המבקרים. ניתן להריח את הארומה של אלפי הפרחים האלה שעוברים את המעבר הזה כשצועדים עליהם. חוץ מזה, זה מהווה רקע מושלם לכל אותם תמונות רומנטיות של חג האהבה.

טווס פרחוני

טווס פרחוני עמוס במגוון גדול של פרחים, מה שגורם לו להיראות כמו ציור תלת ממדי. מבנה הטווס הוא סמל של מלוכה וגאווה.

גן העדן האבוד – בתים פרחוניים ובונגלוס

תערוכת גן העדן האבוד של גן הנס של דובאי תאלץ אתכם לסובב את הלשון. זהו קטע תת קרקעי של גן הנס של דובאי בו תוכלו לחזות בבתים פרחוניים רבים ובונגלוס רב קומות אשר מעלים ביחד את ההנאה הכללית בסביבתו של גן הנס של דובאי.

בגן הנס של דובאי ישנם בונגלוסים ובתים צבעוניים שהופכים את כל האווירה ליפה להפליא. מבנים אלה עשויים ממיליוני פרחים פרוסים על פני הגן. בהתחלה הם למעשה נותנים רושם של ארץ אגדות. כל בית ובונגלו בגינה ייחודי.

גברת הפרחים

גברת הפרחים היא אחד המבנים הבולטים ביותר בגן הנס של דובאי. יש בגן 2 גברות, אחת עם כובע והשנייה צפה. הנשים היפות הללו מעוטרות באלפי פרחים.

הרכבת הפרחונית

הרכבת הפרחונית הזו נושאת מיליון פרחים, והיא תוספת נפלאה לגן הנס של דובאי. לרכבת זו יש מנוע שגורמות לה להראות אמיתית לחלוטין.

קבאנות

בעוד שגני הנס של דובאי דורשים הליכה מרובה מצורפת בהנאה על הרגליים, זה די מאתגר ללכת שעות ארוכות. ישנן הרבה בקתות בתוך ארץ הפלאות הזו בה ניתן לנוח זמן מה לאחר שעות ארוכות של הליכה קפדנית. עם וילונות זורמים וכריות רצפה, בקתות גן הנס של דובאי מציעות מקום מנוחה מושלם לטעינת כוחות מחודשים – מזכיר מאוד את חווית הוואי.

מעבר פרפרים

מכל האטרקציות של גן הנס של דובאי, מעבר פרפרים הוא משהו שלא ניתן לדלג עליו! המעבר בנוי ללא דופי כדי להציג מראה שלם של פרפרים בשורה לינארית. כדי להוסיף חיים ליצירתיות שלהם, המעבר כולו מעוטר בפרחים צבעוניים, מה שהופך אותו למעבר נהדר לעבור בו.

שעון פרחוני

סליחה, מה השעה? בגן הקסם של דובאי יש שעון פרחים ענק בגובה של כ- 15 מטר שמציג את השעה ומזכיר לכולם שיש עוד המון אטרקציות להמשיך ולראות. השעון משובץ בפרחים (אמיתיים, אם מישהו עד כה לא הבין…) וצמחים. בהתאם לעונות השנה המתמשכות, כך גם צבעו ומראה האזור כולו. 

החלקים המכאניים של השעון הגיעו מארה"ב ועיצובו נוצר על ידי חברת הגינון הביתית – גינון גן הנס (Miracle Garden Landscaping).

עיצובים פרחוניים תלת-ממדיים

עיצובים פרחוניים תלת-ממדיים הם עוד נקודה לבהות במשך שעות ארוכות. היצירות הללו משקפות מיזוג מושלם של אומנות וברק של עיצובים פרחוניים.

חצי מכוניות קבורות

מכוניות קבורות למחצה תמיד מצליחות להדהים את המבקרים. מכוניות אלה מיושרות בקו ישר, כך שהמבקרים יוכלו לראות אותן מכל הזוויות. כל המכוניות הקבורות למחצה נוטות ב 80 מעלות ומעניקות רושם שהן טובלות בתוך האדמה. הרעיון של "מכונית קבורה" הוא דוגמה מבריקה לאופן שבו ניתן להשתמש בחומר גרוטאות בצורה מרשימה.

גזיבו

ציליות מיוחדות מאוד משקפות את קסם המקום של דובאי אשר משקפות את העבודה הקשה שהושקעה בהקמתה. על ידי הצגת היופי הזה, גן הנס של דובאי שואף לחדש את ההילה האבודה של תקופות יוון והויקטוריאניות.

עוד אפשרויות

הגן מעורר התפעלות לחלוטין ויידרוש מספר שעות לסיור שלם. את הסיור ניתן לבצע בהליכה מרובה, ובזמן שמבצעים הליכה רגלית הגן מציע מספר מקומות ישיבה על ספסלים או לשכור עגלה לנסיעה. המתקנים בשפע, יש בו חדר תפילה, חדרי עזרה ראשונה ומרכזי שירות אחרים, כך שהמבקרים לא ימצאו סיבה לצאת. מעבך לכך, אם הבטן נהית רעבה, זה הזמן לתת לבלוטות הטעם ליהנות מחטיפים ומשקאות מהמסעדות ובתי הקפה הסמוכים.

במידה והילדים מתעייפים מהליכה מרובה ומעוניינים להמשיך בסיור – קיים אפשרויות תעסוקה עבורם: 12 טרמפולינות בהתאמה אישית לכל המשפחה. זה יהיה המקום המושלם להעסיק אותם ולשחק אם טיולים ארוכים אינם אפשרות עבורם. קיים צוות ביתו שישגיח ויטפל בזמן המשחק שלהם.

אודיטוריום פרחים ענק המשלב אירועי תיאטרון חיים ובידור למבקרים. האמפיתיאטרון הוא לא רק ליופי בלבד אלא הוא משמש במה מרכזית לאירועי יצירה רבים, מופעים, ביקורי סלבריטאים ונושאים תקשורתיים.

מזכרות

עבור תיירים המחפשים מזכרות מעניינות מדובאי, כנראה שזהו המקום האידאלי לבקר בו. ב1 מ- 3 חנויות המזכרות הללו ניתן להתאים באופן אישי את המתנה הזכרת המושלמת לטיול. כל המוצרים שנמכרים כאן מתויגים עם לוגו של דובאי מירקל גרדן ובאופן יחסי גם לא יקרים למדי. 

 1. עמדת צילום – המזכרת המושלמת! בגן הקסם של דובאי יש תא צילום משלו ממש בכניסה הראשית שלו. מלבד פתרונות צילום, דוכן זה מוכר גם מוצרים מותאמים אישית רבים וטכנולוגיות צילום עם מסך ירוק (להתאמת רקע אישי).
 2. מזכרות של דיסני – עכשיו ניתן לחזור לספסל הלימודים עם מזכרות של דיסני של גן הנס של דובאי. ילדיכם בוודאי יהנו מהמקום הזה יותר מכם! אם אתם מחפשים באופן אידיאלי מתנה חזרה למישהו מיוחד, תוכלו להתאים אישית את המתנה שלכם על ידי קניית מוצרים משלוש החנויות. כל המוצרים שנמכרים כאן מתויגים עם לוגו של גן הנס של דובאי וזולים למדי.
 3. חנות מזכרות כללית – אם מחפשים אחר משהו שיעניק לבני המשפחה מזכרות לביקור בדובאי ובגן עצמו, בוודאי כדאי לבקר בחנות המזכרות. חנות זו מאכלסת מגוון רחב של פרחים ומזכרות שרואים במהלך הביקור.

כמה זמן צריך להקדיש לדובאי מירקל גרדן?

החוויה המאוד רגועה הזו עשויה להיערך למבוגרים בממוצע כ- שעתיים עד 3 שעות

עבור הילדים הצעירים יש אין ספור הצעות וזה עשוי להתמשך יותר, בממוצע כ- 3 שעות עד 4 שעות. עבור חובבי הצילום והפרחים כנראה שנדרש מספר שעות נוספות עד יום שלם, קיים מגוון רחב של פרחים עם אין ספור אפשרות צילום. במידה ויושבים בבית הקפה או המסעדה שבגן, זה עשוי להיערך עוד זמן.

(במידה ומגיעים אל גן הפרפרים – כדאי להוסיף עוד שעה עד שעתיים לביקור, לפחות.)

 סיור וירטואלי בדובאי מירקל גרדן:

טיפים שכדאי לדעת לפני:

 • כדאי להגיע עם נעלי ספורט, קרם הגנה ומשקפי שמש, הגן עם מעט צל והרבה שמש!
 • כדאי להגיע עם בקבוק מים.
 • מותר לצלם (ללא פלאש), אך השימוש במצלמות מקצועיות (מותנה באישור מראש) או רחפנים בתוך הגן אינו מורשה.
 • תערוכות משתנות באופן קבוע, כדאי לא לבנות על לראות תערוכה ספציפית.
 • צילומים מקצועיים, לרבות אירוסים, חתונה, דוגמנות, מודעות טלוויזיה ואירועים אחרים דורשים אישור מראש ממשרד ההנהלה.
 • אסור לקטוף פרחים! וגם מנגל (על האש).
 • צריך להשתמש בפחי האשפה ואין לזרוק פסולות על הריצפה.
 • כדאי להקשיב להוראות אנשי ההבטחה ולא להתווכח, בדובאי אין מקום ל"משחק" עם השלטון המקומי.
 • עבור הילדים – השמש החמה של דובאי הם עשויים להתעייף במהירות ולכן כדאי להגיע עם עגלה לרגליים הקטנות וכובעי שמש ללא קשר לזמן השנה. אין מה לדעת, המקום נגיש עבור עגלות. בנוסף, קיימים שירותים ועמדות החלפה בשפע.
 • ישנם מספר אפשרויות אוכל שצריכים להספיק כדי להתאים לכל הלאומים והטעמים – החל מפופקורן עד לארוחות מלאות.
 • אופציה נוספת יש פינות ישיבה בשפע להביא את ארוחת הצהריים והבוקר.
 • במידה ומגיעים אל גן הפרפרים – כדאי להוסיף עוד שעה עד שעתיים לביקור
 

מידע כללי על דובאי מירקל גרדן

שעות פתיחה:

  • ימי ראשון עד חמישי, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 21:00 בערב.
  • ימי שישי, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 23:00 בלילה.
  • ימי שבת, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 22:00 בלילה.
 * הגן נסגר בקיץ והוא בדרך כלל פתוח למבקרים רק מאמצע נובמבר עד אמצע מאי.

יצירת קשר:

כתובת:

 Al Barsha South 3  דובאי, איחוד האמירויות הערביות.

גן הנס של דובאי שוכן בדרום אל ברשה 3 באזור דובילנד מדרום מזרח למרכז דובאי.

דרכי הגעה:

רכבת תחתית (מטרו) – קו אדום, ירידה בתחנת קניון האמירויות (MOE).
אוטובוס – קו 105 יגיע ישירות עד הכניסה לגן הנס של דובאי (עלות ממוצעת 5 דירהם).
רכב פרטי / מונית – באמצעות Waze (לחיצה על הקישור תוביל ליישומון ותתחיל בנסיעה), לציין Dubai Miracle Garden. קיימת חנייה (בחינם).

עלויות:

 • עד גיל 3 – חינם, ללא עלות.
 • מגיל 3 עד 12 – 40 דירהם (AED).
 • מגיל 12 – 55 דירהם (AED).

האתר הרשמי:

https://www.dubaimiraclegarden.com/

מתי כדאי לבקר?

גן הניסים של דובאי פתוח לאורך החורף בלבד. עם זאת, לאור העובדה שהטמפרטורות נשארות גבוהות במהלך הקיץ (יותר מישראל), נובמבר עד מרץ זה הזמן הטוב ביותר לבקר בדובאי בכלל דובאי מירקל גרדן, בפרט.

השעה הטובה ביותר עם העומס הנמוך ביותר, הוא בשעת הפתיחה (9:00 בבוקר). התאורה מעולה, מזג האוויר נעים יותר וזה עוזר ולהימנע מחום הצהריים.

מותאם עבור (גילאים):

כל המשפחה.

עוד אטרקציות בדובאי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *