מוזיאון הטבע ברלין: אטרקציה מדהימה עם ילדים


בעלי החיים כאן אולי חיו לפני זמן רב, אך המוזיאון להיסטוריה של הטבע ברובע מיטה בברלין הוא האטרקציה הרביעית הפופולרית ביותר בברלין לילדים. רוב הילדים פשוט אוהבים דינוזאורים, לטאות מפלצות וחיות פרהיסטוריות אחרות.

מרשים במיוחד השלד הענק של הברנקאי הג'ירפטיאני באולם הכניסה. תקבלו גם הרבה תובנות מרהיבות ומלמדות על עולם החי והצומח של כדור הארץ. ניתן להירשם לסיור לילה מודרך במוזיאון.

מוזיאון ההיסטוריה הטבעית בברלין מציע למבקריו שלל תערוכות קבע מרשימות כמו גם תערוכות מיוחדות ותערוכות נודדות. התערוכות הקיימות: עולם הדינוזאורים, ציפורים וחיות הילידים, קוסמוס ומערכת סולארית, אבולוציה בפעולה, מינרלים, תצוגות הבהרה של דגמי החרקים לאומנות ההכנה וקלרים.

מוזיאון הטבע ברלין - הנקודות העיקריות

מוזיאון ההיסטוריה הטבעית בברלין מציע למבקריו שלל תערוכות קבע מרשימות כמו גם תערוכות מיוחדות ותערוכות נודדות. התערוכות הקיימות: עולם הדינוזאורים, ציפורים וחיות הילידים, קוסמוס ומערכת סולארית, אבולוציה בפעולה, מינרלים, תצוגות הבהרה של דגמי החרקים לאומנות ההכנה וקלרים. הינה הדברים המעניינים ביותר במוזיאון:

דינוזאורים ומאובנים במוזיאון הטבע ברלין

שלד הדינוזאור המותקן הגבוה בעולם נמצא במוזיאון הטבע בברלין. הגולגולת השמורה היטב של גודלו של ברכיוסאורוס ברקאי שאוכלת צמחים מתנשאת לגובה 13.27 מ' ונכנסה היישר לספר השיאים של גינס המאשרת שהיא הגבוהה ביותר בעולם.
 
כמה מהתצוגות האינטראקטיביות הטובות שקיימות, מאפשרות למבקרים להסתכל על שלדי דינוזאורים שונים ואז לראות אותם כיצד הם מחזירים, או מאבדים, את שאר גופם ועור. 
 
בברלין המוזיאון מציג גם מספר רב של מאובנים, כולל אחד המאובנים המפורסמים ביותר בעולם – הדגימה הברלינאית של הציפור הקדומה ארכיאופטריקס ליתוגרפיה. מאובן זה, המראה מאפיינים של ציפורים ולטאות כאחד, סייע לאשש את התיאוריה של דרווין שכאשר מתפתחים מינים חדשים יתפתחו צורות מעבר המציגות את מאפייני המין הישן והחדש.

פחלוץ במוזיאון הטבע בברלין

המוזיאון מפורסם בעולם גם בזכות תצוגת הפוחלצים שלו, הדגמים והדגימות של בעלי חיים. פריטים אלה משמשים במגוון תצוגות ותערוכות במוזיאון.

נכון לעכשיו, המפורסם ביותר הוא קנוט, דוב קוטב שנולד בשבי בגן החיות של ברלין בשנת 2006. הוא זכה לתשומת לב וחיבה אדירים מצד הציבור הגרמני כאשר הדוב גדל בידי שומרי גן החיות לאחר שאמו דחתה אותו בלידתו. בשנים מאוחרות נאמר כי קנוט סובל מהפרעת קשב. הוא מת בגיל ארבע (הגיל הממוצע הוא 30) מטביעה בזמן שהוא סובל מדלקת המוח.

 

האדמה והקוסמוס במוזיאון ברלין

תערוכת כדור הארץ המערכת מסבירה כיצד כדור הארץ משתנה, במיוחד בגלל פעילות געשית, רעידות אדמה ונפילות מטאוריות. במוזיאון יש כמעט 5,000 שברים מ -2,300 מטאוריטים שונים.

כמה זמן צריך להקדיש עבור מוזיאון הטבע ברלין?

המוזיאון גדול אך לא גדול מדי. אפשר ליהנות מהדגשים בסביבות השעה אבל קל לבלות כאן שעתיים עד חצי יום וזה עוד מבלי ללמוד יותר משבריר מהתצוגות בפירוט. מתווה המוזיאון מקל להתמקד בנושאים מעניינים ולהסתכל על כמה נקודות עיקריות נוספות תוך כדי הליכה באולמות השונים.

 סיור וירטואלי במוזיאון הטבע ברלין (איכות FULL HD):

מידע כללי על מוזיאון הטבע ברלין

שעות פתיחה:

 • שלישי עד שישי: מ- 9 וחצי בבוקר ועד 6 בערב.
 • שבת, ראשון וימי חג: 10 בבוקר ועד 6 בערב.
 • ימי שני: סגור.

יצירת קשר:

כתובת:

Invalidenstraße 43, 10115 c, ברלין, גרמניה.

דרכי הגעה:

 • רכבת: קו 5, 7 (האופטבאנהוף) / קו 1, 2 (נורדבאהנהוף).
 • רכבת תחתית: קו 6 (Naturkundemuseum).
 • רכבת חשמלית: M5, M8, M10.
 • אוטובוס: קו 245, 120, 123, 142.
 • רכב פרטי – באמצעות Waze (לחיצה על הקישור תוביל ליישומון ותתחיל בנסיעה), לציין מוזיאון הטבע ברלין. חניה זמינה בשתי הכניסות למבקרים עם מכוניות. דמי החניה ) 4 יורו) אינו מוגבל בזמן (תשלום במטבעות ביציאה).

עלויות (הכניסה היא באמצעות כרטיס מקוון בלבד):

 • גילאי 0-5: ללא עלות.
 • מגיל 6 ומעלה: 8 יורו.
 • משפחה (2 הורים ו-3 ילדים עד גיל 14): 15 יורו.
 • מיני משפחה (הורה ו-2 ילדים עד גיל 14): 9 יורו.

האתר הרשמי:

https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en

מתי כדאי לבקר?

אל המוזיאון ניתן להגיע בכל ימות השנה, תחת קורת גג ומיזוג אוויר תמיד יהיה נעים לבקר.

מותאם עבור (גילאים):

מוזיאון הטבע של ברלין מציע אלטרנטיבה מרעננת למוזיאונים ההיסטוריים והאמנות האינסופיים שברלין מפורסמת בצדק. זהו מוזיאון נהדר למשפחות עם פריטים שמעניינים ילדים בכל הגילאים.

עוד אטרקציות בברלין