דובאי מזג אוויר • המדריך השלם לפני שמגיעים לאיחוד האמירויות


דובאי מזג אוויר – בואו לגלות מהי העונה הטובה ביותר, על האקלים והטמפרטורות השונות לאורך כל השנה על פי עונה וחודשים. יש כל כך הרבה מה לספר שכדאי להמשיך ולקרוא…

תחזית מזג האוויר בדובאי לשבוע הקרוב:

+22
°
C
H: +24°
L: +18°
דובאי
שלישי, 26 ינואר
ראה תחזית ל- 7 ימים
ד' ה' ו' שבת א' ב'
+22° +24° +24° +25° +23° +21°
+20° +19° +19° +20° +20° +18°

הזמן והעונה הטובים ביותר לבקר בדובאי

הזמן הטוב ביותר לבקר בעיר דובאי הוא מנובמבר עד מרץ. מבחינת מזג האוויר, העיר חווה באמת רק שתי עונות: חמות וחמות יותר. במהלך חודשי החורף, העיר רואה שמים כחולים ומזג אוויר נעים להשתזף בחוף. עם זאת, זו גם עונת התיירות הגבוהה ביותר, אז צפו להרבה חברה בחוף ג'ומיירה. 

אפשר לברוח מההמונים אם מבקרים בחודשי הקיץ, אך כדאי להיות מוכנים לחום בלתי נסבל ברמות הגבוהות! להלן הפירוט אודות העונות בדובאי:

חורף באיחוד האמירויות: נובמבר – מרץ (הזמן הטוב ביותר)

עונת החורף (ממוצע בין 21 ל- 27 מעלות) של דובאי נחשבת לזמן המושלם והטוב ביותר בכדי להשתרע לאורך החולות הלבנים הפניניים של המפרץ הפרסי. 

חובבי השיזוף והשמש מכל רחבי העולם נוהרים לדובאי כדי לנצל את מזג האוויר הרצוי של האמירות, לכן כדאי לתכנן ולהזמין מלונות מראש כדי להבטיח זמינות. צריך גם לציין שינואר עד מרץ היא עונת הגשמים של דובאי וניתן לצפות לכמה טיפות פה ושם, אבל המקלחות הן קצרות טווח.

קיץ באיחוד האמירויות: אפריל – אוקטובר

כנראה שזה לא יפתיע אף אחד שדובאי רואה מעט תיירים בחודשי הקיץ. במהלך תקופה זו של השנה, המעלות מגיעות עד ל- 50 הגשם נדיר בהחלט ורמות הלחות לרוב מטפסות ל- 90 אחוז ומעלה! 

מזג אוויר כזה הופך כל פעילות בחיק הטבע, כולל ביקור יום בחוף הים לממש לבלתי נסבלת! כדי להגן על הגוף ממכת חום, כדאי להימנע מבילוי זמן רב מדי בחוץ (במיוחד בצהריים), למרוח הרבה קרם הגנה ולשתות הרבה מים. 

החדשות המנחמות הן שלא צריך לדאוג למצוא חדר פנוי במלון, המחירים בדרך כלל יהיו נמוכים יותר מאשר בעונת החורף, אך לא ברמה כזאת שתהיה משמעותית ומוצדקת. 

כדאי לזכור: בתקופת הקיץ בדובאי מתקיים הרמדאן, שעות העבודה קצרות יותר וסצנת חיי הלילה שקטה יותר בהשוואה לחודשי השנה האחרים. בין הזריחה לשקיעה במהלך הרמדאן, המוסלמים אינם אוכלים, שותים או מעשנים. התאריכים לרמדאן משתנים מכיוון שהם עומדים בלוח השנה הירחי וכדאי להתעדכן מראש.

מזג האוויר לפי חודשים

פירוש של האקלים המדברי בדובאי מרמז על הימור בטוח למזג אוויר יבש מגשמים לאורך כל השנה. הינה מדריך שמפרט חודש אחר חודש כדי לגלות מתי לבקר בדובאי >>

מזג האוויר של דובאי בינואר

חודש ינואר הוא אחד החודשים הפופולריים ביותר עבור התיירים בדובאי. העיר מגניבה שהיא חמה על פי הסטנדרטים של האביב הישראלי עם טמפרטורות ממוצעות בין 14 מעלות בלילה  ל- 23 מעלות ביום. סביר שירד גשם בינואר, אך בכמויות שבאופן יחסי קטנות מאוד – לאורך יומיים בממוצע במהלך החודש.

דובאי בחודש בפברואר

הטמפרטורות הממוצעות של דובאי בפברואר מתחילות להתחמם ונעות בין 17 מעלות בלילה ל- 26 מעלות ביום והסיכוי לגשם מתגבר, אם כי עדיין אין מה להתרגש יותר מדי – הגשם צפוי לאורך כ- 4 ימים. 

כמו ינואר, גם פברואר הוא זמן נהדר לבקר בדובאי מכיוון שהערבים קרירים יותר והחום נסבל עבור רוב המטיילים. צריך לזכור כי מזג האוויר הנעים אומר שזהו אחד החודשים העמוסים ביותר לנסוע גם לדובאי.

מזג האוויר של דובאי במרץ

בחודש מרץ, הטמפרטורות נעות סביב ה- 23 מעלות ביום והלחות מתגברת. זה זמן נהדר לתפוס מזג אוויר חמים לפני החום הלוהט ורמות הלחות העזות יותר.

העיר החודש באפריל

בחודש אפריל מזג האוויר נעשה חם ולח בדובאי ומבשר על בואו של הקיץ הקרב. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 22 בלילה ל- 34 מעלות ביום עם לחות מוגברת וסיכוי נדיר לגשם. טמפרטורות הים עולות לסביבות 25 מעלות – מה שזמין את המבקרים והמקומיים ליום נהדר לשחייה בפארקי המים ולבלות על החוף.

מזג האוויר של דובאי במאי

דובאי מתחילה להתחמם בצורה ניכרת בחודש מאי – מטיילים יכולים לראות טמפרטורות של עד 37 מעלות ביום. צריך להשתמש במזגן ללא הרף שנמצא כמעט בכל מקום בדובאי ולהיצמד לצל בצהריים.

הקיץ מתחיל בחודש ביוני

ביוני חם מאוד בדובאי עם רמות לחות גבוהות. הטמפרטורות ממוצעות סביב 26 מעלות בלילה עד 38 מעלות צלזיוס ביום עם שעות שמש מרובות ביום, בעוד שטמפרטורות הים בדרך כלל עומדות על 30 מעלות.

חום יולי

דובאי מתחממת עוד יותר ביולי – הימים הם ימים של 40 מעלות שמאוד נפוצים וההתניידות ברגל עלולה להיות קשה מנשוא עבור רוב המטיילים. יש שימליצו להימנע מנסיעה לדובאי ביולי אלא אם כן הם יכולים לעמוד בחום קיצוני.

אוגוסט בדובאי

האקלים של דובאי ממשיך בחום ולחות קיצוניים באוגוסט, עם ממוצע של בין 29 מעלות בלילה ל- 41 מעלות ביום וטמפרטורות הים נע סביב 33 מעלות. אומנם אנו חיים במדינת ישראל ורגילים לימי חום עם עומסי טמפרטורות, אך עדיין כשמטיילים הכל נראה אחרת.

מזג האוויר של דובאי בספטמבר

ספטמבר הוא עוד חודש חם טיפוסי בדובאי, עם טמפרטורות שיורדות מעט לממוצע של 26 מעלות צלזיוס בלילה ל- 39 מעלות צלזיוס ביום. הים עדיין מרגיש כמו סאונה (33 מעלות) ומזג האוויר עשוי להיות קיצוני מדי עבור רוב המטיילים.

לקראת סוף החודש עד סוף השנה, דובאי מכוסה מדי פעם בערפל אטמוספרי – אירוע נדיר בשעות המוקדמות שרצוי לתפוס מראש גורד שחקים לצילום סלפי לאינסטגרם.

אוקטובר ואיתו מתחיל להיות נעים

מזג האוויר בדובאי הופך למעט קריר יותר באוקטובר ומבשר על בואו של החורף (סוף סוף!), אם כי עדיין עם ממוצע של 23 מעלות בלילה ל- 35 מעלות צלזיוס ביום. טמפרטורת הים עדיין חמה מאוד עם 30 מעלות וירידה קלה בלחות.

העונה המבוקשת של נובמבר

דובאי מתקררת בהדרגה בנובמבר. הימים חמים סביב 25 מעלות צלזיוס ועם ימי שפל שמגיעים ל- 19 מעלות. טמפרטורת הים עשויה להיות על 27 מעלות (תענוג!). מספר המבקרים מתחיל לעלות מכיוון שמזג האוויר הופך אותו לאחד התקופות הטובות ביותר לנסוע לדובאי רגע לפני שיהיה עמוס מאוד במהלך דצמבר וינואר.

סוף השנה של העיר – דצמבר

אחת התקופות הפופולריות ביותר בשנה לביקור בדובאי, מזג האוויר בחודש דצמבר הוא נעים להפליא. ממוצע של 16 עד ל- 21 מעלות (C) ביום – בשעות הלילה או טיולי מדבר כדאי לקחת מעיל או עליונית.

כדאי לדעת: זאת התקופה של הקריסמס והרבה תיירים מגיעים כדי ליהנות מהשנה האזרחית החדשה.


1 מחשבה על “דובאי מזג אוויר • המדריך השלם לפני שמגיעים לאיחוד האמירויות”

  1. כדאי לדעת שבקיץ – חם מוות! אומנם מזג האוויר בישראל חם אבל לא ככה!!! זה חום שאנחנו הישראלים לא מכירים.

סגור לתגובות