12 אטרקציות בברלין שחובה לבקר כשמגיעים לעיר


עיר הבירה של גרמניה עשירה בהיסטוריה, בתרבות ומגוון יעדים מעניינים. אחרי שעברה את מלחמת העולם השנייה, השואה והמלחמה הקרה, ברלין הצליחה להחזיר לעצמה את התואר של עיר בינלאומית עם תרבויות ואדריכלות מגוונות. ריכזנו 12 אטרקציות בברלין שחלקן עדיין נושאות את צלקות העבר >>

מקום מושבו של הפרלמנט הגרמני ואחד מציוני הדרך המפורסמים ביותר בברלין, בניין הרייכסטאג הוא הישג מרשים של אדריכלות מהמאה ה- 19, עם כיפת זכוכית עתידנית ועמודים קלאסיים בחזית.

שער ברנדנבורג (בגרמנית – ברנדנבורגר טור) הוא אחד מציוני הדרך המוכרים ביותר בברלין. נבנה על ידי מלכים פרוסים, אנדרטה איתנה שנבנתה במהלך מלחמת העולם ה- 1. 

לאחר שהשער שרד גם את המלחמה הקרה, הפך לסמלה של גרמניה המאוחדת ותזכורת נוקבת לטרגדיות ולניצחונות של ברלין.

מזרח גרמניה, כבר מזמן היסטוריה. אבל מגדל הטלוויזיה עדיין מושך את ההמונים – והוא מדורג בין המראות המובילים בגרמניה של המאה ה- 21. לאחר איחוד גרמניה, מגדל הטלוויזיה קיבל משמעות חדשה לחלוטין. כבר לא רק סמלה של מזרח גרמניה, מגדל הטלוויזיה הפך במהרה למרכיב בלתי נפרד מהנוף העירוני החדש של ברלין, עד מהרה לסמל של העיר – הן ברמה הארצית והן בינלאומית וכמוביל מבין אטרקציות בברלין.

אי המוזיאונים הוא השם שניתן לגוש של חמישה מוזיאונים, קתדראלת ברלין בסגנון הבארוק וגנים גדולים המקובצים על אי זעיר בנהר שפרה. כל מוזיאון, שנבנה בין השנים 1830 ל- 1930, מציג היבט אחר של ההיסטוריה והאמנות הגרמנית. 

אתר ההנצחה של חומת ברלין, הנמצאת במרכז העיר, משתרעת על פני פחות מייל לאורך מה שהיה פעם הגבול שחילק את העיר לשניים. 

עם ההגעה לאנדרטה, ניתן לעצור במרכז המבקרים לצפות בסרט קצר על ההיסטוריה של חומת ברלין, כמו גם לחקור קומץ תערוכות אחרות. באתר יש גם חנות ספרים, קפלת הפיוס, מבנה שנבנה מחדש המשמש כמקום זיכרון לחיים שאבדו.

ארמון שרלוטנבורג בברלין (בגרמנית – שלוס שרלוטנבורג) מאפשר לחוות את שושלת הוהנצולרן (משפחת אצולה) בגרמניה. הארמון נבנה במאה ה- 17 ומשלב עיצוב וארכיטקטורה בארוקית, בשטח הארמון גן רשמי שעוצב על פי גני ורסאי, בניין בלבדר מציג אומנות חרסינה גרמנית, תיאטרון, ומוזוליאום של מלכות וקברי שיש. מלבד סיורים בארמונות, הקונצרטים מאוד מבוקשים.

מוזיאון הטבע ברלין

בעלי החיים כאן אולי חיו לפני זמן רב, אך המוזיאון להיסטוריה של הטבע ברובע מיטה בברלין הוא האטרקציה הרביעית הפופולרית ביותר בברלין לילדים. רוב הילדים פשוט אוהבים דינוזאורים, לטאות מפלצות וחיות פרהיסטוריות אחרות.

גן החיות של ברלין

גן החיות הוותיק והנפוץ ביותר בגרמניה, עם המגוון הרחב ביותר של חיות – כולל הפנדות הענקיות והיחידות בגרמניה. למגיעים לעיר ברלין עם ילדים, כדאי להגיע למתחמי האריות, הנמרים, כלבי הים והקופים בשעת ההאכלה. ישנה פינת ליטוף וגן שעשועים. בנוסף לגן החיות המפואר ישנו האקווריום ובו האוסף הגדול בעולם של חיות- ים.

המוזיאון היהודי בברלין פתח את תערוכת הקבע שלו. המבקרים יכולים לעקוב אחר ההיסטוריה של העם היהודי בגרמניה מימי הביניים ועד ימינו בדרך של מולטימדיה ואינטראקטיביות ולקבל תובנות לגבי התרבות היהודית בגרמניה על ידי סיפור סיפורים באמצעות חפצים אישיים, המוזיאון בוחן מקרוב את אירועי העבר, כולל רדיפת יהודים ברחבי אירופה והשואה. אפשר גם לראות את המרתף של בניין ליבסקינד עם גן הגלות ואת המיצב "עלים שנפלו" מאת מנשה קדישמן בחלל הריק של הזיכרון.
צ'ק פוינט צ'ארלי היה התפאורה של סרטי מותחנן וריגול רבים המחסום שממוקם בפינת פרידריכשטראסה וצימרשטראסה מהווה תזכורת למעבר הגבול לשעבר, למלחמה הקרה ולחלוקת ברלין. עמדת השמירה, המחסום, הדגל ושקי החול מבוססים כולם על האתר המקורי – ומהווים נושא פופולרי לתמונות. אין זה פלא שצ'ק פוינט צ'ארלי הוא אחד המראות בברלין שכולם מעוניינים לראות.

אקווה דום סי לייף (AquaDom & Sea Life® Berlin) הוא אקווריום אינטראקטיבי עם יותר מ- 5 אלף יצורים תת-ימיים ו- 37 תצוגות הממוקם בעיר ברלין, גרמניה. לעלות במעלית דרך ה- האקווה דום המפורסם שמכיל מגוון דגים רחב על פני מיליון ליטר של מי מלח. לחזות בבעלי חיים מדהימים כמו תמנון ענק של האוקיאנוס השקט, מדוזות רעילות וכרישים מפלצתיים.

טירפארק ברלין

גן החיות השני בגודלו בברלין (מקום ראשון גן החיות בברלין) נמצא בצדה המזרחי של העיר, בשכונת פרידריכספלדה (Friedrichsfelde). ביתם של כ- 10,000 בעלי חיים אקזוטיים, כולל דובי קוטב, פילים אפריקאים ונמרים. ניתן להגיע עם בעלי חיים.

אנדרטת השואה בברלין היא אנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו (בגרמנית – Denkmal für die Ermordeten Juden Europas). המקום נפתח בשנת 2005 כדי לזכור ולהוקיר את 6 מיליון קורבנות שואה. האנדרטה ממוקמת בלב העיר (קרוב לשער ברנדנבורג) וזהו מקום של התבוננות, זיכרון, מודעות וחשבון נפש. בהחלט אחד המקומות שכדאי לראות כשמגיעים לברלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *